Octo Codes Forum

Co znamená Octo codes?

Autorská metoda módní návrhářky Táni Havlíčkové.
Dle své dlouholeté zkušenosti rozděluje ženy do osmi stylů. Nejde jen o oblečení, ale zejména to, kým jsme. Důležité je, abychom se na vnější úrovni chovaly stejně, jako jsme uvnitř.

OCTO CODES zjednodušuje život!

Jakmile jednou pochopíme, kdo jsme a naučíme se podle toho i oblékat a žít…. máme vyhráno!

Již žádné vyhazování peněz za oblečení, ve kterém se necítíme!
Již žádná práce, která nám nás vyčerpává a ničí.

Buďme, kým doopravdy jsme!

Co na portálu Octo Codes Forum najdete:

Jediný web na kterém najdete vše rozděleno podle 8 stylů, nemusíte ztrácet čas hledáním v eshopech, kde se vás stejně 7/8 věcí netýká 😉

 • romantická princezna
 • elegantní dáma
 • okázalá diva
 • avantgardní čarodějka
 • sportovní kamarádka
 • ležérní pozorovatelka
 • nekonvenční rebelka
 • extravagantní hvězda

Najdete zde:

 • oblečení, boty, kabelky, šperky a jiné doplňky
 • obchody – nabídky, poptávky, hand made i bazar
 • kalendář akcí
 • diskuzní fóra
 • spoustu inspirace

 

Chcete inzerovat, prodávat, nabízet své služby
na tomto jedinečném portálu?

Jsem běžný uživatel (prodej bazarového zboží)

 

Jsem výrobce (doplňků, oděvů, šperků...)

Mám svůj obchod (s oblečením, obuví, doplňky, šperky....)
nebo poskytuji služby (kosmetika, vizážistika, poradenství
v souvisejících oborech...)

 

 

Octo Codes Forum - Táňa Havlíčková

KDE  A  JAK  TO  VŠECHNO  ZAČALO...

Táňa Havlíčková

Práce módní návrhářky ke mně přišla tak nějak sama, aniž bych o ni usilovala. Ale na straně druhé jsem dostala do vínku talent a díky němu se ta moje profese tak nějak vyprofilovala sama. Stala jsem se oceňovanou a módní návrhářkou. Mnohému by to stačilo, ale mně ne :).

Měla jsem pocit, že v té módě je něco skryto, že je tam víc než co půl roku nový trend, kterému někdo propadne a někoho mine. Začaly mě zajímat právě ty souvislosti proč se tak děje. Bylo to asi před dvaceti léty, kdy jsem si poprvé všimla vzácné souvislosti mezi tím, jak se lidé chovají a jejich oblečením.

Tenkrát mě to tak fascinovalo, že jsem se tomu zasvětila téměř dva roky výzkumu a velmi detailní analýzy. Během těch dvou let jsem si vypracovala podrobně zpracovanou mapu osmi stylových typů z hlediska psychologie odívání. Sice mě to velmi bavilo, ale práce módní návrhářky mě opět vtáhla a moje metoda osmi stylových typů tak trochu usla. Ale do stavu spánku upadla jen zdánlivě. Ve skutečnosti jsem celých dvacet let zkoumala pohledem úplně každého, kdo se postavil do mého zorného úhlu, zkoumala jsem barvy jeho oblečení, střihy, způsob zpracování, kombinace vzájemných barev, taky boty, hodinky, šperky, doplňky, účesy, gesta, jeho postoj neboli držení těla… a u osob mně bližších jsem zkoumala zařízení jejich bytů, bytové doplňky, závěsy, obklady v koupelnách, počet kytek v bytě, potahy křesel, design váz, hodin, obrazů… Naprosto mě fascinovaly souvislosti, které se mi objevovaly a uvědomovala jsem si, že osm stylů zdaleka není jen o oblečení, byť jako módní návrhářka jsem hlavně pracovala právě s oděvem a doplňky. Čím více jsem pozorovala a zkoumala, tím více jsem zjišťovala, že jsme hluboce svázani s tím jedním z osmi psychologických typů a že ten daný typ zdaleka neznamená jen naši orientaci na preferenci ve hmotné sféře výběru toho, do čeho se oblékáme a čím se obklopujeme, ale že tady jde hlavně vnitřní nastavení naší psychiky, našich talentů a našich priorit. Toto téma mě nakonec po dvaceti letech totálně pohltilo a práci módní návrhářky vystřídala profese fashion terapeutky, poradkyně a průvodkyně osmi stylových profilů. Najednou jsem si uvědomovala, jak moc je naše společnost nejistá v tom, jestli děláme věci správně, jak si nejsme jistí s tím, co si vybíráme, kupujeme… jak moc tápeme a hledáme sami sebe v záplavě tisíce designů, metod a rad, které nám říkají jak máme co dělat, abychom byli spokojeni a abychom byli tzv. příjímáni kladně ostatními.

Akce a semináře Táňa Havlíčková

Během tří let, kdy se práci poradkyně věnuji naplno jsem začala OSOBNÍMI KONZULTACEMI, pak přišly na řadu SEMINÁŘE, i ty nestačily pokrýt zájem žen, takže přišel ONLINE PROJEKT osobní konzultace Móda a duše, v té době jsem také vydala KNIHU Móda a duše aneb Klíč k sobě a také založila ŠKOLU Klíč k sobě a začala moji metodu OCTO CODES učit prvních dvacet studentek. Následoval TELEVIZNÍ POŘAD Proměny s Táňou Havlíčkovou v televizi Relax, a pak následný projekt 8 VIDEÍ Moudré šatny, zaměřené na oblečení v konkrétních osmi stylech.

V současnosti píšu další knihu, tentokrát zaměřené na rodiče a děti s názvem Klíč k rodině a dětem a probíhá druhý ročník školy, ve kterém studuje dalších dvacet studentek. Ať dělám, co dělám… nejsem schopná pokrýt zájem o metodu OCTO CODES. Píšou mi lidé ze zahraničí, touží po dalších informacích, touží mé metodě porozumět, chtějí studovat moji metodu, touží pochopit díky této metody sebe sama, své děti, rodiče, pochopit co jim sluší, co je to jejich… a taky to mít kde nakoupit. Už dávno se v mé hlavně zrodil fantastický nápad… mít nějaký web, kde by všechny ty informace byly, kde by mohli lidé sdílet své poznatky, kde by bylo to všechno, co s námi souvisí nějak uceleně podáno v každém z osmi stylů… Myslela jsem na to, jak by to bylo fantastické, famózní… jak bychom měli něco, co nemají nikde jinde na světě… jak bychom vyrostli, jak bychom byli najednou moudří, protože bychom věděli, že každý styl má něco, co ten druhý nemá, jak bychom věděli, že se vzácně doplňujeme, jak bychom si přestali závidět, mít ty pocity viny a pochybnosti o sobě… jak bychom zráli do krásné vnitřní harmonie přes sebepoznání a zároveň respekt ke každému stylu, u něhož bychom si vážili právě jeho originality… Jo jo, ale tohle je nad mé síly… to jsem si bohužel taky uvědomovala. Prostě na to není prostor a čas a ani schopnosti…

musela jsem svou vizi nechat prostě plavat… Až jednoho dne mě oslovila nějaká Katka.. normálně už konzultace nedělám a na osobní schůzky s lidmi, kteří mi nabízí nějaký svůj projekt, vytvořený na základě metody OCTO CODES… opravdu nemám čas. Nicméně ani nevím, jak se to Katce povedlo, najednou jsme seděly spolu u kávy a ona mi povídala o nějakém svém úžasném projektu. Za další dva, tři měsíce Katka přišla na můj seminář… a znovu mi říká: mám skvělý projekt a myslím, že bychom mohly oba projekty spojit… A tak jsme si konečně sedly a Katka mi představila svou vizi… a já najednou zvolala: HEURÉKA – to je ono. To je přece moje vize, kterou jsem opustila z nedostatku času, schopností, vlastního talentu a vůbec… to je ta vize, kterou jsem si přece moc přála realizovat. To je ta vize, o které vím, že pokud ji zrealizujeme, pomůžeme tisícům ženám, rodinám, dětem i mužům – a to nejen v sebepoznávacím procesu – což je práce metody OCTO CODES, ale právě s tou famózní nadstavbou ve formě služby, nabídky, nákupů, orientace na trhu… Nic není náhoda a můžu vám říct, že Katčina výdrž byla korunována úspěchem. Spojily jsme své síly, talenty a schopnosti, abychom společně vytvořily něco, co tady není, nebylo – ale bude!!!

Je to OCTO CODES FORUM – fórum, na kterém si můžete najít právě váš styl (samozřejmě pokud už ho znáte – být vámi, začnu testem na mých webových stránkách – www.tanahavlickova.cz, pak si můžete najít další projekty, které se vám budou líbit – a nic si nedělejte z toho, že je zatím vše určeno ženám – na podzim budeme pořádat workshop pro páry,  ženy i muže, abychom začali seznamovat s touto vzácnou metodou také naše muže). A mám rozepsanou knihu nejen o dětech a jejich rodičích, ale i o osmi stylech pro muže.

a co k tomu říká Katka?
aneb, když se myšlenky spojí…..
zakladatelka Tectum Forum Kateřina Čechurová

Asi před rokem jsem si koupila knihu módní návrhářky Táni Havlíčkové „Móda a duše, aneb klíč k sobě“. Popisuje Táninu metodu rozdělení na osm stylů – 4 jinové a 4 jangové. Od romantického po extravagantní. Nejde v ní zdaleka jen o oblečení, ale o podstatu, naší přirozenost a její soulad s vnějším projevem. Neboť popíráme-li na vnější úrovni své vnitřní nastavení, oslabujeme sebe i mateme okolí. Abychom byli sami sebou, musí to být v souladu. Jen tak se projeví naše síla, přednosti a rozvinou talenty. Souvisí to i s naší prací, prostředím, ve kterém se pohybujeme, jídlem které jíme, i partnery, které si vybíráme…

Po přečtení knihy jsem začala sledovat Tániny aktivity více a zjistila, že se hodně věnuje šíření této metody – ať již online, videi, proměnami, poradnami atd., ale i osobními semináři. Rozhodla jsem se, že jeden dvoudenní navštívím a poznám Táňu osobně. Víkend byl plný překvapení a já zjistila, že metoda může zasahovat do ještě hlubších souvislostí…

Hned mi ale naběhla myšlenka, že je potřeba vytvořit těmto ženám – resp. pak i dětem a mužům… (stovkám, co prošly osobní kurzy, tisícům z onlinu a již desetiticícům, těch, které se seznámily s metodou Octo Codes pomocí online testu či ebooku), místo, kde (nově) objevený styl budou moci uvést do svého života.

A tak vznikl nápad propojit náš systém s Táninou metodou.

Každá (a prý každý  ) z nás má doma ve skříni věci, které nikdy neoblékla. Prostě byly hezké v obchodě, ale my se v nich necítíme… není to náš styl. Jsou krásné, nové, mnohdy drahé… co s nimi? Většině z nás je líto je vyhodit. Ony by mohly udělat přeci radost někomu jinému – někomu, komu by slušely… a proto otevíráme OCTO CODES BAZAR.

Další složkou bude prodej HAND MADE výrobků – pro nás všechny důležitá podpora české tvorby.

A v neposlední řadě prodej NOVÝCH VĚCÍ – oblečení, doplňků, šperků….

vše rozděleno podle stylů OCTO CODES.

Již několik let jsme čím dál tím víc zahrnováni nepřeberným množstvím nabídek všeho… až tak, že už se nám nikomu tím nechce probírat. Většinu z nás nebaví prohlížet tisíce stránek s oblečením, botami či doplňky… zejména, když víme, že nám sluší jen jeden styl  … v Tánině metodě je obrovské zjednodušení. 7/8 nabídky se nás netýká! Úžasné! Když vím, jaký styl mi sedí, projdu si přesně jen svou kategorii a s žádnou další nemusím ztrácet čas. Nehledě na to, že ušetřím peníze, neboť někdy nás v obchodě (a vlastně jedno jestli eshopu nebo kamenném) zaujmou věci, které ale pak nikdy neoblékneme. Toho se touto cestou můžeme vyvarovat.

Aby prodejci správně rozdělili své nabídky do kategorií dle stylů, budou jim k dispozici poradkyně – absolventky Tániny školy stylů.

V první fázi se bude týkat žen, ale během roku 2017 postupně přidáme i témata pro děti a muže a počátkem roku 2018 se budeme zabývat i styly interiérů.

Chcete inzerovat, prodávat, nabízet své služby na tomto jedinečném portálu?