64

VÝSLEDEK TESTU “ELEGANTNÍ STYL”

Moje milá přítelkyně,

děkuji Vám za Vaši důvěru, díky které jste si udělala můj stylový test.

Test Stylového klíče, který Vám prozradí, do jakého stylového profilu patříte, jsem zpracovávala na základě mých mnohaletých zkušeností z práce módní návrhářky a zároveň stylové poradkyně. Nezabývá se jen odíváním a vaší vnější stránkou, ale je zároveň i psychologickou sondou do vašeho nitra.

Výsledek najdete níže.

Celý test je koncipován tak, abyste měla možnost odpovědět podle své pravé podstaty, podle toho, jak se opravdu cítíte. Pokud jste sama se sebou v souladu, máte se ráda taková, jaká opravdu jste – pak je profil, který jste dostala určitě ten pravý.

Často se stává, že v sobě nosíme několik různých programů, které jsme přejaly od svých rodičů nebo svých blízkých, kteří v našem životě hráli důležitou roli a my jsme jejich styl převzaly a natolik jsme s ním ztotožnily, že tento styl považujeme za svůj vlastní. V tom případě se může stát, že výsledek testu bude to, co si o sobě myslíte, ne to, co jste Vy opravdu.

Pokud Vás můj test potěšil, protože odkryl Vaši jedinečnou a originální stylovou charakteristiku, gratuluji.

Pokud máte pocit, že jste od každého kousek, nepropadejte beznaději, ba právě naopak. Udělala jste první důležitý krok k nalezení sebe sama.

Na další cestě k Vám jsou připraveny moje další projekty, usnadňující vám cestu k otevření vašeho stylu.

eBook 8 KLÍČŮ K VAŠÍ DUŠI nebo kniha Móda a duše aneb klíč k sobě, kde jsou všechny styly a celá moje metoda dopodrobna popsána, takže vám bude velmi nápomocna na cestě nalezení svého pravého stylového typu i stylů vašich blízkých.

Detailní návod, jak si vylepšit rodinné vztahy, pochopit vlastní rodiče i porozumět svým dětem, naleznete v nové rodinné knize KLÍČ K RODINĚ aneb MANUÁL K DĚTSKÉ DUŠI.

Také vám budou nápomocny videa jednotlivých stylů MOUDRÁ ŠATNA, které jsou věnovány právě té části nejviditelnější – a to přímo oděvům a doplňkům, jejich vzájemným kombinacím a taky barvám a typickým barevným odstínům každého jednotlivého stylu.

A pro vás, které chtějí svůj styl uchopit ve své pravé podstatě a už nikdy se nenechat vmanipulovat do nějaké cizí role, je připraven velký on-line projekt MÓDA a DUŠE, který můžete absolvovat.

On-line seminář STYLOVÝ KLÍČ završuje celou koncepci, jak nalézt svůj styl pomoci metody OCTO CODES.
Každý projekt je něčím výjimečný a každý je jiný. V každém projektu jsou jiné informace a každý z mých projektů v podstatě na sebe navazuje.

Děkuji za vyplnění mého testu a těším se na další setkávání, ať na mých smíšených seminářích KLÍČ K SOBĚ pro ženy i muže, nebo ve virtuálním světě.

Krásný den vám přeje

Táňa Havlíčková

VÝSLEDEK TESTU: ELEGANTNÍ STYL (dáma)

Jste ženou, kterou celý svět vnímá jako ztělesnění té pravé ženskosti. Vaše duše se narodila do toho správného těla a vy to víte. Je pro vás nezbytné jako žena vypadat a jako žena se chovat. Nemáte ráda nepořádek ani ve svém okolí ani ve svém oblečení. Díky dokonakosti vašeho oblečení z vás září ženskost a sebedůvěra. Díky této vyzařované sebejistotě někdy působíte chladněji, než byste chtěla, a možná tomu sama nerozumíte. Vy byste se přece nejraději rozdala – obdarovávat všechny kolem je přece vaše radost. Jen s tím přijímáním je to už o trochu horší. Vaši nejbližší ovšem ví, že uvnitř toho krásného a navenek dokonalého ženského těla tluče milující srdíčko, které by se totálně rozdalo.

Někdy máte pocit, že byste se rozdala a že to vaše okolí nevnímá – často tu dokonalou péči od vás vnímají jako naprostou samozřejmost – jste přece ta pravá žena a ta je starostlivá a pečující. Ale znáte to – podáte prst a…. Hlídejte si dávání – nezapomínejte sama na sebe – nejvíc dáte ostatním právě tehdy, budete-li milovat a upřednostňovat sama sebe.

Elegantní neboli klasický je stylem ze všech nejklasičtějším. Téměř každá žena má představu, že se právě tento typ žen mužům líbí nejvíc. Je to docela možné, protože ženy tohoto typu vysílají nepřehlédnutelnou ženskost, která září sebejistotou a sebedůvěrou. Elegantní ženy o sebe vždy pečují, jejich účesy, ruce, doplňky a celé oblečení je provoněno jemnou květinovou vůní a jejich umírněná gesta nenechají nikoho na pochybách, že se tady setkala pravá ženskost s dominantní elegancí. Ženy v tomto stylu mají rády opravdovou klasiku a málokdy se nechají zmást nějakým laciným trendem.

Jejich styl je dokonalý, nenajdeme v něm žádné výstřelky, ani laciné tretky, neoblékají se do výstředních barev, ani do neforemných střihů, jsou si vědomy, že to co je na nich ženské, musí být zdůrazněno, ať jde o výstřihy, které mohou být hluboké, sukně obepínající postavu anebo šaty, přes které umí elegantní žena přehodit hedvábnou šálu s nonšalancí, která není napodobitelná – tak tohle umí pouze elegantní žena. Na straně druhé mladé dívky v elegantním stylu působí trochu usedle, ale to jen do doby, než přijdou jejich opravdu skvělá dospělá léta, kdy si svou nádhernou ženskost umí opravdu vychutnat. Elegantní žena si je svých předností velmi dobře vědoma a soutěžit s ní v eleganci je nemožné – vždy vyhrává.

Styl: klasická sáčka a kabátky bez límce, většinou měkčího střihu, ne s ostrými klopami a patkami kapes; nosí převážně sukně a to klasického střihu ke kolenům nebo pod kolena, má ráda klasické halenky košilového střihu, ale ne v pánském stylu, můžou mít různé vázačky, nabírané rukávy do manžet, klasické Chanel kostýmy

Materiály: na kostýmy směsový materiál polyester/vlna, žerzej, vlna, na pletené modely mohér, jemně spřadené vlněné materiály, vlna/viskóza na šaty, na halenky hedvábí, polyesterové směsi, satén, na večer pak brokát, taft, krajka

Dezény: jemné přírodní motivy, káro, proužek ovšem ne příliš ostrý pánský, jinak dává elegantní žena většinou přednost uni materiálům

Doplňky: šátky a šály z různého materiálu (hedvábí, kašmír, viskóza, šifón), klobouky, kožené rukavice v doplňkových barvách, klobouky, šperky ze zlata zdobené kameny i bižuterie, perlové náhrdelníky, náušnice a náramky, jantarové šperky; brože, špendlíky, zdobné spony do vlasů. Žena v tomto stylu se vždy zdobí – je to její poznávací znamení.

Obuv: klasické lodičky na nižším podpatku, zdobené jemnou ozdobou – mašličkou, přezkou, elegantní mokasíny na sportovní příležitosti, na léto rády nosí páskové sandálky, střevíčky na klínku, boty mají vždy kulatou špičku

Účesy: jsou vždy dokonalé, vlasy musí mít kvalitní sestřih, většinou vlnité, může být trvalá, melír, vlasy jsou delší nebo polodlouhé, málokdy bývají krátce střižené, návštěva kadeřníka, stejně jako manikúra a pedikúra bývají pravidelné

Doporučené líčení: jemné líčení očí v pastelových barvách, rtěnka bývá ve výraznějších odstínech, lak na nehty v pastelových nebo ostřejších tónech, podle toho, jedná-li se o líčení na den nebo večerní či společenskou událost. Pro elegantní ženu je líčení každodenní nezbytnost

Doporučené parfémy: těžší květinové vůně s přídavkem santalového dřeva, Ysatis, Chanel n°5, Byzance, Bvlgari

Doporučené značky: YSL, Bill Blass, Hugo Boss, Strenesse, Laura Biagoti

Volný čas: na volný čas elegantní žena pořád cítí potřebu zůstat elegantní. Má ráda plátěné tenisky (ne značkové s trendovými vychytávkami), plátěné kalhoty a plátěné bundy, plátěné kloboučky

Typická představitelka: Lady Diana, Hillary Clinton, Margaret Thacher (Angličanky), Madellaine Albrightová