OCTO CODES

Táňa Havlíčková

Dneska jsem čekala v autě na svoji kamarádku a zaujala mě paní, která přecházela přes ulici. Fascinovaně jsem na ni koukala a nemohla odtrhnout oči. Bylo jí určitě něco přes sedmdesát, ale měla úžasné semišové boty na nízkém ostrém podpatku v barvě kakaově hnědé, černé úzké džíny a černou sametovou pelerínu, z ní koukal bílý krátký volánkový límeček bavlněné halenky a její šedivé vlasy měla stažené do gumičky, v nich měla zapletenou velkou ozdobnou kytku v zapudrované růžové barvě... Vešla do obchodu naproti mého auta a já rychle vylezla ven, zavřela auto a nachystala si foťák... a za chvíli jsem se dočkala... jasně, že jsem rychle cvakla... ale věděla jsem, že ji nechci fotit bez jejího svolení.
Zeptala jsem se jí, jestli ji můžu vyfotit, že pracuji s ženami a jejich sebedůvěrou a že ji chci ukázat jako úžasnou ženu, která vypadá naprosto skvostně. Chvíli jsme si povídaly, říkala, že je klavíristka a že to, jak vypadá, je pro ni normální... ale že stejně nechápe, proč by někoho zajímala bába, které táhne na devadesát. Bylo mi jasné, že má obavy o to, abych ji někde netahala po bulváru... nemohla vědět, kdo jsem a co dělám.
Nedovolila mi tedy udělat fotku a mně to upřímně zamrzelo, ale respektovala jsem její přání. Fotku, kterou mám v telefonu, si nechám jen pro sebe. Chci, aby mi připomínala, že to, jak vypadáme je NAŠE VLASTNÍ VOLBA a my tuto volbu máme ve své vlastní moci.

Před léty jsem objevila fantastické souvislosti mezi naší osobností a našim vnějším obalem - oblečením. Jako módní návrhářku mě to naprosto fascinovalo, až tak hluboce, že se ze mě po létech velmi intenzivního studia našich vědomých i podvědomých vlastností a reakcí, stala fashion terapeutka. Objevila jsem, že naše oblečení samozřejmě vysílá jasné signály - to si dovedeme asi každá představit. Ale taky jsem objevila, že oblečení ovládá naši energii. Pokud máme na sobě něco, co k nám neladí, co je nehezké, co je ze špatného materiálu, vyrobeno jen tak halabala... tak právě tu energii nám oblečení předává a ovlivňuje naši každodenní náladu.

Octo Codes - Táňa Havlíčková

Když jsem dneska viděla tu nádhernou paní klavíristku, kterou jsem na první pohled tipla na sedmdesát, uvědomila jsem si, jak je smutné, že s tím oblečením neumíme komunikovat. Podléháme masivní manipulaci mainstreemu, kde se oceňují ... náctileté vychrtlé modelky bez gramu tuku a náznaku vrásek a zapomínáme, že jsme každá nádherná a krásná bytost. Jenže pokud tuhle krásnou bytost obujeme do babičkovských beztvarých bot (nemluvím o věku babiček, za dobu své dvacetileté praxe stylové konzultantky jsem takových příšerných šlupek na nohou viděla spoustu u holek, kterým bylo kolem dvaceti i méně...), nahastrošíme na ni nějaké hadry z vietnamské tržnice ze stovkového polyesteru, ve kterém tělo nedýchá, potí se a ... smrdí... tak se nedivte, že pak tyto krásné ženy stárnou tak rychle, jak rychle mizí jejich výjimečná energie...

I když s touto metodou pracuju dvacet let, teprve nedávno jsem pro ni našla ten správný název OCTO CODES - je to latinsky osm kódů. Je v ní osm stylových profilů neboli osobnostních charakteristik člověka. Pokud si uděláte na mých webových stránkách www.tanahavlickova.cz stylový test, přijde vám do mailu odpověď s vyhodnocením - do kterého typu spadáte. Není to žádná hloupá hra na sbírání mailových adres 🙂 - tento test je skutečně velmi hlubokou sondou do vašeho nitra a výsledek o vás vypovídá daleko více, než si vůbec dovedete představit.

Pokud se totiž v jednom z těch osmi profilů najdete, uvědomíte si nejprve vaši skutečnou podstatu, vaše pravé já.. najednou se začnete vidět naprosto čistým a nezkaleným zrakem a začnou se vám vybavovat dávno zapomenuté historky, kdy jste právě taková byla... ale někdo vám ty vaše "manýry" prostě vytloukl z hlavy.

Octo Codes - Táňa Havlíčková

OCTO CODES je vzácný a velmi rychlý způsob, jak najít odpověď na otázku: kdo jsem? Mnohé z vás to hledají už dlouho a úplně zapomněly na to, že kdysi to věděly úplně jasně. Ale odstranit ty nánosy, které vám brání vidět se bez programů, které jste léta na sebe střádaly... a které samozřejmě vůbec nejsou vaše, jen tak snadno nedokážete. Tato metoda vám dokáže velmi rychle a docela snadno najít vaši podstatu. A zjistit, do kterého z osmi archetypů patříte.

Ta úžasná paní byla jistojistě Hvězda. Proč to vím? Protože byla jednak hvězdně oblečená a jednak si uměla stát za svým. Byla vzácnou ukázkou sebevědomé ženy, která ví, co chce a co nechce, to ostatním nedovolí, aby jí dělali.
V každém z osmi stylových typů je návod, jak se vrátit k sobě. Jak se opět stát sebevědomou ženou.

V případě, že se najdete jako romantická princezna - je vám jasné, že jste tady od toho, aby vás ostatní tak trochu rozmazlovali? Že jste na to zapomněla? Že se to ve vašem věku už nehodí? Že jste tady od toho, abyste rozmazlovala vy ostatní? A jste opravdu uvnitř šťastná?
Pokud jste avantgardní čarodějka, tak jste tady od toho, abyste dělala práci, která má hluboký smysl. Pracujete v bance? Koledujete si o nemoc... vy totiž máte kouzelné ruce a jste vůbec ta, která nejvíc rozumí přírodě... tam budete přešťastná.
Jste ležérní pozorovatelka? Jen vy víte, jak vás unavují společenské události? Jak se v nich necítíte dobře a jak je vám fajn uprostřed vašich nejbližších, kde si můžete oblíct velkou košili nebo dlouhý vytahaný svetr, teplé vlněné ponožky.. a zalézt do pohodlného křesla... a ... číst si a studovat. Tam jste šťastná vy.
Jste sportovní kamarádka? Je tak fajn být uprostřed společnosti, milujete lidi a potřebujete být v kontaktu s kamarádkami, potřebujete práci, kde můžete využít právě váš komunikativní a organizační talent... a milujete pohodlné tenisky a barvy... ty musí být fakt živé. Jinak nejste vidět a to by vás fakt nebavilo...

Stylový test Táňa Havlíčková

Pokud jste elegantní dáma, tak jen vy dokážete všechno zvládnout levou zadní, vy totiž máte ve svém životě řád a taky pořádek - ten všude, kde se pohybujete. A umíte ho taky nastavit těm druhým. Je krásné mít vás vedle sebe, je totiž na vás spolehnutí. Nikdo jiný nemá tolik zodpovědnosti jako vy.
Nebo jste nekonvenční rebelka? Aha, tak s tou zodpovědností na vás sudičky trochu pozapomněly.. zato vám daly návdavkem krásnou kreativitu. Jste pořád někde napřed, trochu letíte životem jako vítr, je těžké vás dohnat... A když se někde necháte spoutat řádem, neměnnými pravidly, stabilní energií... tak vám není dobře...
Můžete taky být okázalou divou... krásnou, ušlechtilou a trochu tajemnou královnou. Ve všech vidíte svou vlastní krásu a ušlechtilost, neumíte být kritické, nechcete vidět ostatní v nehezké energii. Rozdáváte hojnost pomocí úsměvu a oceňování. Tak moc je vás třeba.
A co když jste extravagantní hvězdy? Jo, tak to je tedy na vás vidět. Milujete módu, milujete být výstřední a viditelné! Milujete, když někam vejdete a jste středem pozornosti. Vy jste tady totiž od toho, abyste zářila a nám vaše záře dělá dobře..

Octo Codes - Táňa Havlíčková

Každý z osmi stylů je překrásný.  Každý je originální, jedinečný a výjimečný. Každý je ojedinělý. Každý z osmi archetypů má svůj okruh talentů, který vychází právě z jeho vnitřního nastavení. A každý je šťastný tehdy, pokud ví, kdo je a může si to fakt užívat. Být sama sebou se opravdu vyplácí. V tu chvíli odchází z našeho života pocity nenaplnění, pocity viny a pocity, že nejsme dost dobré. Protože každý styl je právě tak dobrý, jak to dostal do vínku. Každá jsme jiná a tím se úžasně doplňujeme. Prostě si nelezeme do zelí - máme své talenty, svůj typ práce, svého kompatibilního partnera, svůj způsob uklízení, svůj způsob vychovávání dětí a svůj způsob oblékání. Najít se pomocí metody OCTO CODES se rovná malému zázraku. A já vám ten zázrak moc přeju.

Octo Codes - Táňa Havlíčková

A víte, proč dneska celý den myslím na tu nádhernou ženu? Protože na ní bylo na první pohled vidět, že žije svůj vlastní styl, že se ve svém životě našla, že našla svůj talent a žije ráda. Byla hvězdná i v té skoro devadesátce... Nikdy na ni nezapomenu. Mám ji pořád před očima...
Sebevědomá, štíhlá, silná žena, která šla tam, kde jí bylo dobře. Evidentně klavír milovala a klavír miloval ji. Byla umělkyně tělem i duší - tak, jak to mají přece hvězdy ve své výbavě. A ostatně naprosto chápu, proč se nechtěla nechat fotit... (hvězdy totiž nerady stárnou... 🙂 ).

Najděte svůj vlastní styl. Osvoboďte svou duši a buďte šťastná taková jaká jste.

"Okázalý bonus jsem s radostí a jak lehce vyměnila za ležérně-hvězdný a vše si dosedlo a doklaplo mi spousta věcí. Ještě bych chtěla víc do hloubky informace o všech typech, abych mohla určit své blízké. V neděli jsem určila svého elegantního skoro tchána a najednou je vše jednodušší. Už to není despota, co řeší pozdní příchod o minutu, ale prostě jen elegantní muž, co to tak má. 🙂 "

Soňa (28 let, sportovní)
cvičitelka psů

"Párový seminář byl opravdu skvělý!!! Tolik toho ozřejmil, vysvětlil.. jasně, ale pro muže to chce odvahu přijít. Taky se mi to muži nelehko navrhovalo, bála jsem se jestli vůbec půjde a jak pak bude reagovat, jestli nové zjištění o sobě přijme a nebude chtít celou metodu shodit.. ale NAOPAK!!! Je úžasný, pochopil to možná lépe než já 🙂  a dokonce i svůj styl celkem dobře přijal - avantgarda - to já byla zaskočena a nakonec se musela sama sobě smát - protože se mi líbí avantgardní muži a ten můj byl nějaký příliš normální. Ale vědomě mi to nešlo do hlavy, nicméně když to říkala i Táňa tak na tom přece musí něco být, ne? Navíc přítomné avantgardy se hned zapojili do diskuse 🙂 Čím více nad tím přemýšlím, tak to vlastně VYSVĚTLUJE TO ÚPLNĚ VŠECHNO! - od duševna po fyzično - jak se k sobě chováme, jak doma fungujeme.. Vřele doporučuji párový seminář všem, kdo chtějí styl partnera skutečně najít, co se týče našich nejbližších některé věci prostě sami nevidíme... je to úžasná manželská terapie vedoucí k vzájemnému pochopení a respektu. Tolik se mi ulevilo, zmizelo tolik kritiky.. hlavně teda z mé hvězdné strany

Veronika (29 let, extravagantní)
maminka na mateřské

"Táňo, moc Vám děkuji za Vás, za to, že jste. Z knížky jsem byla smutná - vzpomínky na dětství a v testu mi vyšel chaos......ale někde uvnitř jsem cítila....něco velkého,  vždyť mne tak velmi ovlivňuje umění, jsem jím prodchnuta...., od malinka, emoce, psaní..., nikdy jsem nevěděla, jestli jsem introvert nebo extrovert 🙂 někdy exhibicionistka, jindy zalezlá v koutku a pak presso někde v Paříži 🙂  Sedmým rokem pracuji v nemocnici a ......tam se chce řád a kolegyně jsou tak jiné, nechápou mne.....(já se taky zapomněla chápat).....Vrátila jsem se k Vaší knížce a čtu....Nekonvenční styl - Rebelka a nestačím koukat.....JÉÉ 🙂 to je o mne, ona (Táňa mne zná???) žádný chaos a léžérka dle kolegyň. Kdepak, vždyť já se v tom špitále doslova pohřbila zaživa... takže změna. Zítra si jedu pro psa a dám výpověď. JO 🙂 a moc Vám děkuji. Já ji chtěla dát, jen jsem neměla pořád odvahu. Jste úžasná, dokonalá. Ještě jednou díky 🙂 "

Petra (33 let, nekonvenční)
fyzioterapeutka

"Milá Táňo, právě jsem dočetla Vaši knihu a musím říct, že je naprosto úžasná. Krásně se čte. Aha efekt už jsem si prodělala u koukání na Vaše videa. Pořád jsem přemýšlela, co jsem kdy nosila, v čem jsem se cítila úžasně, vzpomínala na dětství a postupně si tak skládala střípky svého já. A najednou jsem ve videu viděla paní, která měla na sobě přesně to, co miluji a mluvila podobně jako já a já čekala, jestli řekne, co je. A ona to byla okázalka. V první chvíli se mi úplně zastavil dech. Nakonec došlo i na ty slzy, když jsem vzpomínala, jak to ve mě bylo potlačováno a často nepochopeno - když třeba nechápali, že nemůžu jet na tábor, kde není elektrika, protože si nemůžu vyfoukat vlasy 🙂 . A stejně jak už jste psala ve své knize - manžel mi řekl, že je to přece jasný, že to všichni víme, že jsem okázalka 🙂 Tak teď už to vím i já 🙂 Moc děkuji a těším se na Vaše další počiny."

Anna (35 let, okázalá)
manažerka

"Paní Táňo, zdravím Vás, konečně jsem se odhodlala Vám znovu napsat. Koupila jsem si po přečtení Vašeho ebooku o několik měsíců později i knihu. Ta kniha je fantactická, nádherná, má svou úžasnou energii. Po jejím přečtení a vstřebání další nových informací, jsem se rozhodla a koupila další dvě 🙂 , jedna mé sestře a druhá jedné známé. Myslela jsem u sebe, že jsem romantička nebo snad ležérka, ale nakonec zřejmě asi ani jedno… vypadá to, že jsem avantgarda 🙂 Musím říct, že pokud toto Vaše skvělé počínání neviděli v zahraničí, tak pak až jej objeví, tak si asi řeknou, jak na tohle přišla a dokázala tato úžasná a nádherná žena z takové maličké země ? Jakto, že jsme na to nepřišli my?"

Jana (51 let, avantgardní)
prodavačka

"Celý tento projekt vnímám jako začátek cesty ke spokojenosti své duše. Nebude to cesta lehká (alespoň pro mě), možná mě můj egonek bude chtít stáhnout zpět, ale něco se změnilo a i kdyby to byl jen jiný úhel pohledu na lidi kolem mě a větší pochopení pro to, jací jsou, tak to stálo za to. A je to taky změna pohledu sám na sebe. Uvědomění si, že není třeba žít jen podle představ druhých, že to, že to mám jinak, nemusí znamenat, že to mám špatně."

Karla (53 let, ležérní)
učitelka hudby

"Jestli něco někdy předčilo má očekávání, tak tento Tánin projekt. Vůbec jsem netušila, čím vším je moje duše zasypána. Netvrdím, že je teď všechno očištěno a já jen zářím. Ale pochopila jsem spoustu věcí a mám pocit, že jsem hlavně pochopila smysl mého života. A to je ten největší dar, který jsem mohla dostat. Táňo, tvoje metoda má nesmírnou (řekla bych až vesmírnou) cenu, ale to ty víš! Jak by asi svět vypadal, kdyby se s ní mohly seznámit všechny Pozemšťanky? Přeji ti i nám všem, aby se to stalo skutečností. "

Mirka (55 let, romantická)
učitelka v mateřské škole

"Určitě jsme se já - i dcera - posunuly dál. V sobotu ráno jsem do Prahy cestovala s unavenou, nevyspalou "mladou" ženou, bez jakéhokoliv očekávání. Z informací, které jsem o Táně získala na internetu, z proměn i zakoupené knihy, jsem však byla přesvědčená, že domů pojedu s jiným, "novým" člověkem. Očekávání byla naplněna, obě jsme byly seminářem nadšené. Ač dvoudenní program byl náročný, domů jsem cestovala s jinou dceruškou, dívkou plnou elánu, energie a plánů do budoucnosti, neboť, jak zdůraznila, ve svém ležérním stylu vykvete. 🙂 "

Zdena (64 let, elegantní)
právnička v důchodu