OCTO CODES ACADEMY

"Přiznám se, že stejně nikdy nedokážu přesně napsat to, co cítím. Už jsem toho v životě studovala tolik a zažila tolik školení, ale tvoje škola byla pro mě něco velmi objevného! Několik málo učitelů, které zajímal můj názor, už jsem v životě potkala, ale ty jsi tak zcela odlišná, svérázná, svá ...
V rámci učení se děkovat v životě dle Rhondy Byrne jsem ti napsala dopis, který ti teď bez úprav přepíšu, je z 25. 9. 2016, tedy po našem prvním setkání v rámci školy:
     Milá Táňo! Zdrobnělina mi k tobě opravdu nesedí, ty drsná rebelko!
Jsem opravdu tak moc šťastná, že´s mi vlítla do života, tedy že jsem tě tam konečně pustila. Už nikdy se nebudu vracet, teď ve 44 letech díky tobě začíná 2. polovina mého života, který už prožiju sama za sebe, tedy avantgardní čarodějku. Už se nemusím stylizovat do rolí, které už ve svém životě nebudu hrát, nechci někoho cizího oslňovat. Chci potkávat nové lidi a pomáhat jim nacházet pravý smysl (styl) jejich života.
Děkuji všem lidem svého života, které jsem dosud potkala. Oni můžou za to, že jsem taková, jaká jsem teď. Děkuji vám všem! Jestli se mnou půjdete i dál mým životem, to nevím, ale já stejně půjdu dál po své cestě. Jestli teď něco vím naprosto přesně, že mě miluje můj muž a já jeho, a že ty´s, Táni, pomohla rozfoukat můj plamen života. Já už si ho budu opečovávat a přikládat do něj a nikdy nepřipustím, aby vyhasl.
Ještě jednou děkuji svým rodičům za všechnu péči a lásku, kterou mi dali, a odpouštím jim!
Já se napojím na svou intuici, abych už nikdy ve svém životě nepromarnila šanci, kterou jsem kvůli svému egu neviděla a měla ji u nosu.
Ještě jednou Ti mnohokrát děkuji, Táňo, že jsi takovou drsnou učitelkou!!! Děkuji, děkuji, děkuji!"
     S láskou a radostí v srdci, Ála Pourová

"Je rok 2014 a ja som na akcii Ženy Ženám v Brne. Zapájam sa do návrhu meniť svoje miesto na sedenie po celý deň. Sadám si na nové sedadlo a cez prestávku vediem rozhovor s príjemnou a vyrovnanou ženou - Hanou Shatner. Rozprávame sa o tom čo robíme a čo tomu predchádzalo. ,,Ty si vystudovala textil? Tak to bych tě měla seznámit s mojí kamarátkou Táňou Havlíčkovou.", dodá Hana. Mlčím, cítim sa neistá a pripadá mi, že sa to nehodí. Pustím to do stratena napriek tomu, že Tánina prednáška je jedna z tých ktorá ma v ten deň očarí.
O rok neskôr už hľadám samu seba na prvom seminári Móda a duše v Bratislave. Nasleduje moja cesta od ležérky k romantičke a vďaka onlinu zisťujem, že ma hĺbka tejto metódy zaujíma čoraz viac. Kruh sa uzatvára. Kniha. Výzva k štúdiu.... ÁNO! Prvýkrát v živote snáď nepremýšľam a rozhodujem sa skoro okamžite intuíciou. Vďaka roku v škole už viem prečo. Celé štúdium je totiž mimo racio. Proste len vnímaj. To, čo si cítila a cítiš, to čo cítia druhí. Naciťuj energie, poď povrch, poď do hĺbky.To, čo mi bolo celý život vytýkané tu má zrazu zmysel.

Škola Táni Havlíčkovej mi priniesla nové povolanie, fascináciu ľudskou rozmanitosťou, rešpekt k druhým ale najmä rešpekt k sebe samej. Pretože o tom škola OC je - o vás. Cez hlboké sebapoznanie, ktoré nekončí sa začnete približovať k dušiam druhých. Škola bude taká, aké budete vy. Tá naša bola skvelá - plná kreativity, AHA momentov, pádov i vzletov, ktoré nás posunuli vpred. Naplnili ju úžasné ženy, ktoré sa stali priateľkami a často i veľkou oporou jedna druhej.
Poďte sa naučiť vidieť svet inak už navždy a nakazte sa OCTO CODES. Liečba je cesta:)"
     Renata Zubčeková

"Táni, Martinko, Ivo, mé drahé spolužačky, jsem Vám nesmírně vděčná, že jste mě přijaly mezi Vás. O studiu jsem uvažovala už před začátkem druhého ročníku, dokonce už v průběhu toho prvního ale pořád jsem neměla dostatek odvahy vydat se v životě jiným směrem, odvahu konečně najít a poznat sama sebe, svou duši v té její krásné ryzí podobě, bez hraní rolí a programů. Cítila jsem, že to bude hodně hluboká, osvobozující ale i bolestná cesta přes všechny ty nánosy co jsem v životě posbírala a do kterých se snažila zabalit. Ale červíček ve mně hlodal a hlodal a tak jsem se přes webináře, knihu a osobní víkendový seminář k myšlence školy vrátila. Už první den semináře jsem měla velmi intenzivní pocit, že konečně jsem ve správném čase na správném místě, že neexistuje nic lepšího než právě přítomný okamžik prožívaný s Vámi.. jako kdybych se po dlouhých cestách konečně vrátila domů. A ta poslední kapka byl pro mě párový workshop po jehož absolvování s manželem jsem na 1000% věděla, že se prostě MUSÍM dozvědět o metodě víc, že tam najdu ty odpovědi které celý život marně hledám. A tak jsem sebrala všechnu svou sílu a rozhodla se přestat hledat a místo toho začít nacházet a nastoupila do školy. Věděla jsem, že všechnu látku doženu, že stejně už nedokážu myslet na nic jiného 🙂 
Je to opravdu tak jak říkáš, Táni, Tvá metoda je transformační a od doby co mám tu čest být součástí školy se toho o mě a mém životě odhalilo během pár měsíců tolik co by jinak vydalo na několik let a možná, že bych na to ani za celý život nepřišla...
Táni, ze srdce Ti děkuji za Tvoji metodu. Pomohla si mi vzpomenout si na to jaká jsem uvnitř, jaká jsem vždycky byla a vždycky budu bez ohledu na to, jak se to budu snažit v sobě potlačit. Jsem prostě hvězda a tak je to správně. Jen se musím naučit to přijmout a podle toho se i vědomě chovat a žít a dovolit si začít zářit.. Díky Tobě a škole mám naději a odvahu to dokázat! Ještě jednou díky za to jaká jsi a za Tvou úžasnou práci, její význam je nepopsatelně velký..
A ještě jednomu člověku bych chtěla poděkovat – sama sobě, že jsem v sobě našla odvahu vykročit za voláním své duše a započala cestu ZPÁTKY K SOBĚ.. a tím pádem i BLÍŽE K OSTATNÍM.. takové skutečné přijetí sebe, své individuální cesty, poslání a talentů, stejně jako bezpodmínečný respekt k ostatním jsem jinde dosud nezažila. Děkuji, děkuji, děkuji ... a dalšímu ročníku přeji zažít taky takové vzájemné přijetí, podporu a nádherně propojené sdílení"

     S láskou Very hvězdička – Very Kostková

"Co mě škola dala a vzala?
Škola mě dala úžasné poznání sama sebe, pochopení vlastního jednání, schopnost jednat s větší autonomií. Naučila mě lépe chápat své vlastní schopnosti, přinesla mě zkušenost společně sdílených cílů a rozvoj pochopení pro ostatní lidi.
Škola mě vzala mou sebezničující potřebu dokonalosti a zbavila mě nutnosti měnit své okolí ke svému ideálu."

     Irena Matějová

"Tanina metoda OCTO CODES v mojom zivote mnohe zmenila k lepsiemu. Je to cesta ako byt autenticka, stastnejsia, mat sa rada a mat viac zivotnej energie. Menej minat na saty pretoze uz nekupujem co sa mi nehodi. Najskor som sa zucastnila seminarov, online-u, precitala som si e-book a knihu, a potom som chcela ist viac do hlbky. Preto som vyuzila skolu, spoznala som Tanu a jej metodu ovela lepsie, povazujem to za velmi zmysluplne vyuzitie volneho casu, da sa tomu venovat popri praci, a pomaha mi to relaxovat. Mam taky zvyk, ze ked chcem niecomu dobre porozumiet, snazim sa to nastudovat si tak aby som bola schopna naucit to niekoho ineho. Myslim ze sa mi to podarilo. A som za to Tani aj jej timu velmi vdacna. Som si ista ze to vyuzijem nielen vo svoj prospech ale aj v prospech dalsich ludi ktorych fashion terapia zaujima."
     Lucia Suďová

"Po shlédnutí videí a po přečtení knihy Móda a duše aneb Klíč k sobě jsem prostě nabyla dojmu, že Táňu musím poznat osobně. Že bez toho prostě nemůžu žít dál:-).
Co takhle absolvovat kurz, řekla jsem si. Jasně, tam bych neměla chybět. A hned po úvodním semináři intuice zapracovala a bylo rozhodnuto. Absolvovat celou školu Táni Havlíčkové s výstižným názvem KLÍČ K SOBĚ, to je další cíl v mém životě. Vždyť hadry mě vždycky bavily:-)).
Jenže, to jsem bohužel ještě netušila, jak velký kus práce na sobě mě čeká..... Bylo to krásné, bylo to těžké. Bylo to bolestné, bylo to léčivé, bylo to prostě nepopsatelné. Díky Tánině škole a metodě OCTO CODES vím, kdo jsem. Vím, že můžu žít bez výčitek svůj život, tak jak ho chci žít právě já. Už vím, že je úplně jedno, co si o mně okolí myslí. Našla jsem ztracenou sebedůvěru, mám respekt k sobě i ostatním. Nebojím se říkat ne, a když to nepopulární NE řeknu, ostatní to respektují. Mám lásku v srdci, mám se ráda taková jaká jsem. Díky Táně rozkvetlo mé poupátko do nádherného plného květu. Mojí dušičce se náramně ulevilo, objevila jsem totiž diamant ukrytý tak hluboko. Díky tomu všemu znám sebe, znám své talenty a své poslání na tomto světě. Zmizely pocity viny a nedostatečnosti. Zbavila jsem se touhy po nesmyslné dokonalosti. Prostě jsem a dovoluji si být sama sebou. To vše s hlubokým respektem k ostatním a s bezpodmínečnou láskou v srdci.
Jeden jediný rok ve škole Táni Havlíčkové mi změnil život. Všechny dosud navštěvované školy, absolvované semináře, získaná nejrůznější vysvědčení, osvědčení a certifikáty - a že jich není málo - se této desetiměsíční práci na svém poznávání a sebe rozvoji pod vedením Táni Havlíčkové nevyrovnají. Neměly totiž tu správnou hloubku.
Třešničkou na dortu a opravdu nejkrásnějším završením celé té práce na sobě byla akce OCTO CODES v Lucerně 17. 6. 2017, která se zapsala hluboko v mém srdci a kterou beru jako úspěšné absolutorium této školy. Jedna moje spolužačka to nazvala a vnímala jako "Zasvěcení". A já si dovolím zde použít tato její slova, protože bych to prostě lépe nevystihla. Vlastně mě teď napadlo, že bych mohla začít svůj život dělit na epochu před Lucernou a po Lucerně:-)). Moc bych přála všem tyto okamžiky zažít na vlastní kůži. Jsou tak léčivé.
Díky Táně a metodě OCTO CODES mi narostla křídla a já můžu létat! Můžu si užívat každého dne naplno. A už jsem také pochopila, proč ten název - Klíč k sobě :-))
Moje drahá Táni, jsem moc vděčná, že jsi mi vstoupila do života a pomohla mu dát ten správný směr.
Děkuji, děkuji, děkuji."
     S láskou, Dáša Kubecová

"Jak už psala Alenka, slovy se lze někdy jen těžko vyjádřit, to se prostě musí zažít. Škola OCTO CODES pro mě byla výzvou, velkou inspirací, podporou, doplněním energie a taky báječných setkání s úžasnými lidmi. Svoji podstatou a učením osmi stylů mi ihned zapadala do toho, čemu jsem se začala sama věnovat – psát o tom, jak se v našem dětství programuje náš další život, buď jsme podporováni, nebo sešlapáni a ovlivňováni tak, že se úplně ztratíme samy sobě a pak musíme pracně hledat, kdo vlastně jsme. Tánina metoda mě okamžitě nadchla a pohltila. Vše mi začalo dávat smysl. Věci začaly postupně zapadat do sebe. Díky ní se mi vyjasnily vztahy, poznala jsem, a hlavně pochopila svoji rodinu, mé úžasné děti a nejbližší. Zažila pocit úlevy a respektu dávající obrovskou vnitřní svobodu.
Šla jsem do toho s tím, že ty skvělé informace pak budu předávat dál ve svém nejbližším okolí a pak i za jeho neomezené hranice. Kdyby mi to dalo byť jen poznání sebe sama, stálo by mi to za to.
Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír. Buddha
A o tom je metoda OCTO CODES"

     S láskou Viktoria Demartini

"Zatím ještě pořádně nedokážu odhadnout celou hloubku všeho, co mi Tánina škola dala .....
To, že se začínám orientovat v jednotlivých stylech, dokážu je u lidí rozpoznat a tím pochopit motivaci jejich jednání …. že vím, jaké oblečení dokáže člověka v daném stylu podpořit …. že se lépe orientuji v barvách …. ano, to všechno jsou znalosti, které jsou opravdu báječné, ale v tuto chvíli pro mě spíš podružné …..
Mnohem, mnohem víc pro mě znamenalo vytvoření společného prostoru, kde jsme my studentky i s naší úžasnou Táňou mohly sdílet všechny své pocity, názory, příběhy i zkušenosti. To byla ta opravdová škola, plná podnětů, humoru, laskavosti, vzájemné podpory, inspirace a skutečné transformace.
A právě tato úžasná škola ve mně nastartovala obrovské změny …. změny, jejichž rozsah ještě zdaleka nedokážu zhodnotit, protože se v tuto chvíli roztáčejí jako úžasná spirála ….. změny, díky nimž jsem dokázala odbourat staré programy a přesvědčení – a můj život, do této chvíle plný často nepochopitelných a nepříjemných událostí, najednou dostává barvy a neuvěřitelný jas, díky kterým každý okamžik přesně zapadá do celkového obrazu a dostává tak svůj nepopiratelný smysl ….
Ano, lepší název pro svou školu Táňa nemohla vymyslet … pro mě to je a stále bude opravdový KLÍČ K SOBĚ.
Děkuji"
     Lída Kučerová

"Studium tejto metody bolo pre mna obohacujuce vo vela smeroch. Velmi ma prekvapili zmeny na mne samotnej - nasla som samu seba a vybudovala som si respekt k tomu aka som a aj k inym zenam. Stretla som uzasne spoluziacky - ucili sme sa jedna od druhej a videli obrovske zmeny akymi sme spolu prechadzali. Podpora a samotna pritomnost tak inspirujucej zeny, akou je Tana Havlickova, bola uzasna a ma pre mna nevycislitelnu hodnotu.
Toto studium prekonalo moje ocakavania a som za tuto moznost nesmierne vdacna, vrelo odporucam. 🙂 "

     Gabika Zajarošová