63

VÝSLEDEK TESTU “ROMANTICKÝ STYL”

Moje milá přítelkyně,

děkuji Vám za Vaši důvěru, díky které jste si udělala můj stylový test.

Test Stylového klíče, který Vám prozradí, do jakého stylového profilu patříte, jsem zpracovávala na základě mých mnohaletých zkušeností z práce módní návrhářky a zároveň stylové poradkyně. Nezabývá se jen odíváním a vaší vnější stránkou, ale je zároveň i psychologickou sondou do vašeho nitra.

Výsledek najdete níže.

Celý test je koncipován tak, abyste měla možnost odpovědět podle své pravé podstaty, podle toho, jak se opravdu cítíte. Pokud jste sama se sebou v souladu, máte se ráda taková, jaká opravdu jste – pak je profil, který jste dostala určitě ten pravý.

Často se stává, že v sobě nosíme několik různých programů, které jsme přejaly od svých rodičů nebo svých blízkých, kteří v našem životě hráli důležitou roli a my jsme jejich styl převzaly a natolik jsme s ním ztotožnily, že tento styl považujeme za svůj vlastní. V tom případě se může stát, že výsledek testu bude to, co si o sobě myslíte, ne to, co jste Vy opravdu.

Pokud Vás můj test potěšil, protože odkryl Vaši jedinečnou a originální stylovou charakteristiku, gratuluji.

Pokud máte pocit, že jste od každého kousek, nepropadejte beznaději, ba právě naopak. Udělala jste první důležitý krok k nalezení sebe sama.

Na další cestě k Vám jsou připraveny moje další projekty, usnadňující vám cestu k otevření vašeho stylu.

eBook 8 KLÍČŮ K VAŠÍ DUŠI nebo kniha Móda a duše aneb klíč k sobě, kde jsou všechny styly a celá moje metoda dopodrobna popsána, takže vám bude velmi nápomocna na cestě nalezení svého pravého stylového typu i stylů vašich blízkých.

Detailní návod, jak si vylepšit rodinné vztahy, pochopit vlastní rodiče i porozumět svým dětem, naleznete v nové rodinné knize KLÍČ K RODINĚ aneb MANUÁL K DĚTSKÉ DUŠI.

Také vám budou nápomocny videa jednotlivých stylů MOUDRÁ ŠATNA, které jsou věnovány právě té části nejviditelnější – a to přímo oděvům a doplňkům, jejich vzájemným kombinacím a taky barvám a typickým barevným odstínům každého jednotlivého stylu.

A pro vás, které chtějí svůj styl uchopit ve své pravé podstatě a už nikdy se nenechat vmanipulovat do nějaké cizí role, je připraven velký on-line projekt MÓDA a DUŠE, který můžete absolvovat.

On-line seminář STYLOVÝ KLÍČ završuje celou koncepci, jak nalézt svůj styl pomoci metody OCTO CODES.
Každý projekt je něčím výjimečný a každý je jiný. V každém projektu jsou jiné informace a každý z mých projektů v podstatě na sebe navazuje.

Děkuji za vyplnění mého testu a těším se na další setkávání, ať na mých smíšených seminářích KLÍČ K SOBĚ pro ženy i muže, nebo ve virtuálním světě.

Krásný den vám přeje

Táňa Havlíčková

VÝSLEDEK TESTU: ROMANTICKÝ STYL (princezna)

Jste právě tou ženou, bez které by neexistoval žádný romantický film s utajenými slzičkami u šťasného konce. Vy jste právě ta, o kterou se muži chtějí starat a kvůli které nosí skříně, těžké nákupy, dříví do krbu a cihly na stavbu rodinného hnízdečka. Jste tou pravou ženou, kterou by chtěla být sem tam každá z nás. Leč nechat o sebe pečovat je výsadou právě vás – romantických žen, ostatní nechť zdůrazňují do světa svou nezávislost a samostatnost – vy zůstáváte svá. Ve vás zůstalo krásné kouzlo tradice – neměnná jistota, kterou svět ještě pořád tak moc potřebuje.

Někdy vám okolí dává najevo, že jste se měla narodit v minulém století, všechno kolem vás je tak hektické, ty i-pody, ultrabooky, dotykáče.. je to všechno tak studené, cizí a neosobní.. Ne, nemusíte se tomu přizpůsobovat, zůstaňte hezky sama sebou – kupte si dopisní papír a pero a napište svým blízkým dopis – a nezapomeňte ho navonět krásnou voňavkou s květinovou vůní. Zůstaňte ve své krásné romantidké energii – jste tady právě proto, aby svět na tuhle energii nezapomněl. A s těmi současnými technickými vymoženosti by se to klidně mohlo stát. Nedopusťe to, my ostatní – a hlavně děti, právě vás potřebují.

Žena romantického stylu je křehká představitelka toho nejněžnějšího, co může žena vysílat do éteru. Dokonalá křehkost, bezbrannost a rafinovanost ji předurčuje stát se přesně tou ženou, kterou si přejí muži ochraňovat, o kterou chtějí pečovat a vedle které se každý muž cítí jako opravdový chlap. Její oblečení je vždy perfektně padnoucí, neobleče si nic, co je příliš velké, příliš obepnuté, příliš dlouhé nebo krátké, možná by se dalo říct, že jsou romantické ženy v oblečení konzervativní a upjaté, ale jejich vysílaná bezradnost je natolik odzbrojující, že je prostě musíte milovat. Ráda svým oděvem a celkovou image zdůrazňuje svou křehkost a ta je nejlépe vidět při důsledném používání co nejdrobnějších doplňků – rukavice jsou v jejím podání rukavičky, knoflíky jsou knoflíčky, klobouk je kloboučkem… Romantická žena bude křehká v jakémkoli typu postavy – ona sama nemusí být drobná, droboučké je vše, čím se obklopuje – ať jde o doplňky, hrníčky z růžového porcelánu, nebo rámečky na fotky zdobené drobnými květy pomněnek.. Romantická žena je ovšem taky perfektní hostitelkou, která má vždy po ruce něco dobrého pro své milé hosty, kteří jsou nadšeni jejím věčným optimismem. Je taky přesně tou mámou, která by nejraději za své děti i dýchala.

Je to typická koketa, která pomocí svého oblečení dokáže upoutat pozornost, kdykoliv si zamane, co na tom, že její oblečení není zdaleka podle posledních trendů – ty ji nezajímají, nemá ráda nejistotu v neověřeném stylu oblečení. Ona potřebuje jistotu, že to, co má na sobě, může být třeba i lehce démodé, ale splňuje to bezpečně tu nejvyšší laťku v ženskosti.

Styl: šaty, šaty a zase šaty – jsou tím, co romantická žena může nosit pro všechny příležitosti a vždy se bude cítit skvěle. Jsou většinou prostřižené v pase – ten bývá zdůrazňován – mohou být princesového nebo i košilového střihu. Na šatech i halenkách mohou být malé límečky, nabírané rukávy jak v hlavici, tak do manžety, mívají rozvolněné sukně kolové, půlkulové, nabírané, řasené i volánové, halenky jsou zdobené krajkou, prýmky, sámky. Šaty mohou být i jednoduchého pouzdrového střihu, zdobené prostřihy, sámky, rýšky. Sukně k nabíraným, zdobným blůzkám mohou být rovné, k jednodušším pak rozvolněné. Kalhoty nosí romantické ženy málo, když ano, pak nad kotníky úzkého, cigaretového střihu.

Materiály: šifón, mušelín, jemná čistá i směsová vlna, na sport může být plátno, v zimě pak mohér, kožešinové materiály – i umělé, krajka, satén, hedvábí

Dezény: květinové drobnější i větší, jemné „rozpité“ abstraktní drobné barevné dezény, puntíky, jemný proužek, kašmírové vzory, káro

Barvy: spíše sytější, pestřejší, živější kombinace, může být černobílá ostrá varianta, také pastelové odstíny; červená, růžová, odstíny zelené, žluté, modré jak tmavé na kostýmy, tak světle modré na halenky, šaty, svetříky, bordó, fialová, lila, šeříková, tyrkysová, hrášková

Doplňky: kabelky malého tvaru, rády je nosí jen v ruce, brože, korálky, perly, náramky a náušnice z korálků nebo perliček, šátky, šály z šifónu a mušelínu,

Obuv: velmi jemné střevíčky a lodičky na nižším podpatku, páskové sandálky na klínku, ozdoby – mašličky, zlaté nebo stříbrné přezky, kotníčkové polobotky na šněrování (jako z éry divokého západu)

Účesy: vždy perfektně upravené a střižené vlasy, sluší jim dlouhé rozpuštěné vlasy, taková ta kudrnatá bohatá hříva, vlasy stažené do culíku, bohaté vlny a lokny

Doporučené líčení: jemné, pastelové úpravy očí i nehtů, rtěnky barevnější, výraznější

Doporučené parfémy: Nina Ricci, Chanel, YSL,

Doporučené značky: Nina Ricci, Chanel, Saint Laurent, Valentino

Volný čas: i na volnočasové aktivity nosí romantické ženy rády šaty, jemné plátěné tenisky, bavlněné bundy

Typické představitelky: Charlotte ze Sexu ve městě, Audrey Hebpurne v Prázdninách v Římě, Nathalie Portman, Julianne Moore