66

VÝSLEDEK TESTU “AVANTGARDNÍ STYL”

Moje milá přítelkyně,

děkuji Vám za Vaši důvěru, díky které jste si udělala můj stylový test.

Test Stylového klíče, který Vám prozradí, do jakého stylového profilu patříte, jsem zpracovávala na základě mých mnohaletých zkušeností z práce módní návrhářky a zároveň stylové poradkyně. Nezabývá se jen odíváním a vaší vnější stránkou, ale je zároveň i psychologickou sondou do vašeho nitra.

Výsledek najdete níže.

Celý test je koncipován tak, abyste měla možnost odpovědět podle své pravé podstaty, podle toho, jak se opravdu cítíte. Pokud jste sama se sebou v souladu, máte se ráda taková, jaká opravdu jste – pak je profil, který jste dostala určitě ten pravý.

Často se stává, že v sobě nosíme několik různých programů, které jsme přejaly od svých rodičů nebo svých blízkých, kteří v našem životě hráli důležitou roli a my jsme jejich styl převzaly a natolik jsme s ním ztotožnily, že tento styl považujeme za svůj vlastní. V tom případě se může stát, že výsledek testu bude to, co si o sobě myslíte, ne to, co jste Vy opravdu.

Pokud Vás můj test potěšil, protože odkryl Vaši jedinečnou a originální stylovou charakteristiku, gratuluji.

Pokud máte pocit, že jste od každého kousek, nepropadejte beznaději, ba právě naopak. Udělala jste první důležitý krok k nalezení sebe sama.

Na další cestě k Vám jsou připraveny moje další projekty, usnadňující vám cestu k otevření vašeho stylu.

eBook 8 KLÍČŮ K VAŠÍ DUŠI nebo kniha Móda a duše aneb klíč k sobě, kde jsou všechny styly a celá moje metoda dopodrobna popsána, takže vám bude velmi nápomocna na cestě nalezení svého pravého stylového typu i stylů vašich blízkých.

Detailní návod, jak si vylepšit rodinné vztahy, pochopit vlastní rodiče i porozumět svým dětem, naleznete v nové rodinné knize KLÍČ K RODINĚ aneb MANUÁL K DĚTSKÉ DUŠI.

Také vám budou nápomocny videa jednotlivých stylů MOUDRÁ ŠATNA, které jsou věnovány právě té části nejviditelnější – a to přímo oděvům a doplňkům, jejich vzájemným kombinacím a taky barvám a typickým barevným odstínům každého jednotlivého stylu.

A pro vás, které chtějí svůj styl uchopit ve své pravé podstatě a už nikdy se nenechat vmanipulovat do nějaké cizí role, je připraven velký on-line projekt MÓDA a DUŠE, který můžete absolvovat.

On-line seminář STYLOVÝ KLÍČ završuje celou koncepci, jak nalézt svůj styl pomoci metody OCTO CODES.
Každý projekt je něčím výjimečný a každý je jiný. V každém projektu jsou jiné informace a každý z mých projektů v podstatě na sebe navazuje.

Děkuji za vyplnění mého testu a těším se na další setkávání, ať na mých smíšených seminářích KLÍČ K SOBĚ pro ženy i muže, nebo ve virtuálním světě.

Krásný den vám přeje

Táňa Havlíčková

VÝSLEDEK TESTU: AVANTGARDNÍ STYL (čarodějka)

Jste přátelskou a otevřenou ženou, kterou mají všichni rádi pro její láskyplnou a hřejivou náruč. U vás se vždy najde pořádné kafe, poctivá buchta a pohodlné místo k sezení, kde se můžou vaši přátelé dosyta vypovídat a ví, že umíte naslouchat a poskytnout přátelskou radu přímo od srdíčka. Mimochodem to kafe je čerstvě namleté z bio kávy z nejbližší pražírny, tvaroh na buchtu od krávy z nejbližší bio farmy a celozrná mouka z potravin se zdravou výživou… :). Ve vašem okolí není nic, co by bylo příliš konvenční, nemáte ráda slovo moderní, vše ve vaší blízkosti je pokud možno přírodní – od oblečení až po vybavení bytu, máte ráda retro, staré věci, které ostatní vyhazují a zbavují se jich, vy nabarvíte do nových přírodních barev a hned váš domov září pohodou a harmonií. Vaší radostí jsou ruční práce – pletení, háčkování, batikování, šití hraček pro děti, taky vás baví zahrádka, bylinky a zavařování. Jste pro ostaní vzorem ženy, která umí žít v souladu s přírodou.

Někdy připadáte ostaním trochu podivná s tím vším, co děláte, jak se perete za záchranu deštných pralesů nebo staré lípy u vás na návsi, kterou radní chtějí zkácet. Nedejte se znejistit, vaše přesvědčení a způsob života je přesně to, co dnešní uspěchaná společnost potřebuje.

Váš styl je stylem nejvýraznějším, možná díky současné oblíbenosti filozofického směru New Age, je momentálně asi nejrozšířenější nebo možná také nejvíc viditelný styl.

Lidé, kteří patří do avantgardního stylu jsou nejčitelnější, nebo snad lépe řečeno neskrývají sami sebe a nesnaží se v žádném případě být či vypadat jinak, než tím, čím se ve skutečnosti cítí. Pokud ovšem svou image nehrají a nesnaží se ze sebe dělat „avandgarďáka“ jen proto, že je to teď moderní. Je to styl, který se vymyká jakýmkoliv trendům, naopak příslušníci tohoto stylu nepohrdají ničím víc, než cokoliv, co se nějakému módnímu diktátu jen zdálky podobá. Přitom je celý tento styl samozřejmě naprosto trendový – jen svým vlastním způsobem. Jsou to většinou výrazné osobnosti, kteří milují umění v jakékoliv formě, sami i když nejsou umělci, tvoří keramiku, malují, batikují . Jejich byty a domy jsou plné věcí po babičce a připomínají nám selské chalupy a oni sami také někdy ve svých lněných širokých sukních a háčkovaných halenkách z bavlny vypadají tak trochu jako by vytáhli oblečení z babiččiny truhly. Mají rádi keramické hrníčky a talíře a vše, čím se obklopují, má nádech nostalgické minulosti.

Jejich styl je stylem individualit, kteří naprosto halasně křičí celému okolí – to jsem já v celé své odlišnosti. Ženy i muži v tomto stylu se velmi často nechávají inspirovat historickými styly jako například Egyptem a starým Řeckem a Římem, nebo nosí styl aztéckých, mexických nebo peruánských domorodců, nebo jak jsem již zmínila oděv selského stylu.

Styl: dlouhé sukně, široké bavlněné nebo lněné kalhoty, pokrčený vzhled, batikovaná trička a šaty, nátělníky, cibulový vzhled, manšestrové kabátky i kalhoty, řasené sukně s bavlněnou krajkou, háčkované přehozy jako halenky, vesty, haleny; v zimě pak objemné pletené svetry z bavlny, předimenzované šály, pletené čepice a rukavice, objemné neforemné až beztvaré kabáty, nebo krátké kabátky těsně pod pas,

Materiály: zásadně přírodní – len, bavlna, manšestr, dyftýn, plátno, bavlněné úplety, přírodní hedvábí

Dezény: batika, ruční barvení, přírodní motivy, cikánské květinové motivy

Barvy: avantgardnímu stylu nejvíce sluší sytá podzimní barevnost zemité tóny, přírodní bílá, břízová, slonová kost, měděná, žloutkově žlutá, oranžová, temné až ty nejtmavší odstíny zelené, karmínová červeň, čokoládově hnědá, skořicová, medová, rajčatově červená, antracitově šedá. Samozřejmě vycházíme z konkrétního barevného typu a barevné odstíny se přizpůsobí.

Doplňky: dřevěné, měděné nebo kožené náramky, asymetrické brože z přírodních materiálů, spletené barevné copánky jako náramky, zapletené do vlasů, velké indické batikované nebo ručně malované šátky a přehozy, smalty, šperky z kůže, dřeva, mohou být kombinované s obyčejným kamenem, nebo mohou být zhotoveny z různých přírodních materiálů jako jsou mušle, jeřabiny, ořechové skořápky, hrubě opracovaný jantar a šperky ze všech možných polodrahokamů

Obuv: boty jsou vždy velmi měkkého tvaru, pokud možno na velmi tenké podrážce, v létě „kristusky“ s různým šněrováním, sandály z kůže i z bavlněného materiálu, někdy i měkce zpracované mokasíny; v zimě pak farmářky, klasické střevíce s k ulatou špičkou jen na nazouvání nebo na šněrování

Účesy: mladší ročníky rády nosí dredy (inspirace Jamajkou), jinak klasické mikádo, vlasy většinou přírodní, stažené do různých zdobných gumiček, přírodní vlnité rozpuštěné; nikdy se v tomto stylu nevyužívají takové úpravy jako je melír, různá tužidla, barevné laky apod. Účes by měl být vždy co nejpřirozenější, někdy nosí účes velmi krátký – až na „ježka“ čímž vyjadřují svou odlišnost.

Doporučené líčení: líčení je buď naprosto přírodní, neznatelné nebo vůbec žádné, anebo je velmi výrazné, může být i černý lak na nehty, rtěnky velmi tmavých barev, klidně i černá

Doporučené parfémy: těmto typům sluší zemité syté, těžší parfémy nebo přírodní výtažky růží a dalších květů

Návrháři v tomto stylu: Etro, Ann Demeulemeester, Izaac Mizrahi, Issey Miyake

Volný čas: volnočasové oblečení se u avantgardních typů příliš neliší od běžného pracovního. Tyto typy spíše hledají odpověď na otázku, co nosit do práce. Často na to odpovídám, že avantgardní typy si vybírají takové zaměstnání, kde je samozřejmostí takové oblečení, ve kterém se oni sami cítí nejlépe

Typická představitelka: Miranda ze Sexu ve městě, Whoopi Goldberg