OCTO CODES

Octo Codes - Táňa Havlíčková
Táňa Havlíčková

Jedním z nejsložitějších a často nejčastějších dilemat, která nás v životě potkávají je rozhodování, čemu dávat přednost. Já vím - dávat přednost znamená, že pak jsme zklamaly, protože my ženy přece máme umět všechno. Máme být skvělé milenky, manželky, přítelkyně, kamarádky do deště i nepohody, máme být hned pak skvělé hospodyňky, co mají doma vždy čisto a útulno a vždy uklizeno, máme být pak samozřejmě skvělé matky, které ví, jak vychovávat děti, zvládat to levou zadní a ještě u toho pracovat... Nebo s tou prací počkat? ... Kolegyně to zvládá a já ne? Manžel mi říká, že bych měla už jít do práce, ale moje malá princezna ještě není zralá na školku? Tchýně má uklizeno tak, že se u ní dá jíst z podlahy a já to prostě nezvládnu i když se fakt snažím....

Aneb jak mi říkala jedna moje klientka - lékařka záchranné služby: manžel má rád komínky ve skříni, jak to měla jeho maminka, tak jsem se taky snažila... ale představ si, že jsem je udělala... pak jsem si někam odběhla něco zařídit nebo uvařit.. a když jsem se k té skříni po nějaké době vrátila - ony už tam nebyly!!! Já ti nevím, jestli tam bydlel nějaký skřítek, který mně to prádlo zase škodolibě rozházel... 🙂 . Smála se a já s ní - taky komínky nedávám, ani kdybych se rozkrájela... prostě nedám dvě trička stejně, vždycky se snažím, ale každé složím jinak veliké a s tím se krásné komínky fakt dělat nedají.

Jo, jenže komínky ve skříni zdaleka nejsou to důležité, bez nich se celkem dá žít v pohodě. Ale co s tou školkou? Dát tam tu moji malou princezničku, když je tak křehká a kolektiv absolutně nedává? A vůbec - co když se ani mně nechce vlastně do práce? Manžel nás v pohodě uživí a klidně bych si dala říct  ještě jedno dítě.. je mi s nimi tak dobře... Nechce se mi do toho pracovního stresu....
Tohle je už horší rozhodování. Vidíme kamarádky, které jsou šťastné, že se zbavily toho každodenního domácího zápřahu a jsou v práci spokojené, ale my váháme. Jsme tedy nějaké divné? Měly bychom...

Octo Codes - Táňa Havlíčková

Když jsem před dvaceti léty na metodu osmi stylových profilů, které dneska říkám OCTO CODES - latinsky to znamená osm kódů - přišla, netušila jsem, že ve zkoumání osmi archetypů půjdu do takových hloubek lidské psyché. Zpočátku jsem jako návrhářka řešila jen oblečení, přišla jsem na to, že lidé, kteří se podobně oblékají a sluší jim podobné oblečení - mají taky podobný charakter. Na tom základě jsem si vyprofilovala osm konkrétních typů a po několika letech, kdy jsem dělala osobní konzultace, jsem měla naprosto jasno: jsme jak přes kopírák. Když jsem jednou dělala konzultace pro ženy ministrů, přišla jedna výstřední mladá paní (myslím, že její muž byl tehdy ministr vnitra) a říkala: škatulky? to není pro mě, mě do žádné škatulky nezařadíte... a po hodině odcházela se slovy: jéé, já jsem nevěděla, že i na mě existuje nějaká škatulka 🙂
No nejen na ženu ministra, byť tehdy byla pověstná tím, že nosila k šatům do společnosti farmářky a bílé vlněné ponožky :). Na všechny z nás existuje ten šuplík.

OCTO CODES je vzácný způsob nalezení naší pravé podstaty osobnosti. Pomáhá nám nejen v orientaci jak se obléknout, abychom nekřičely do světa: vypadáš skvěle!!! protože vypadat skvěle zdaleka ještě neznamená, že se taky v tom oblečení skvěle cítíme, protože se taky může stát, že se sice oblečeme do něčeho úžasného, ale na straně druhé se těšíme, až přijdeme domů a sundáme si ten obal, který nám dost vadí a překáží. Ale cítit se skvěle je základ toho, abychom skvěle opravdu vypadaly.

Octo Codes - Táňa Havlíčková

Ale metoda OCTO CODES jde dále, díky ní pochopíte, že existují dvě základní skupiny - a pro každou je typická jedna priorita. Pro jednu skupinu žen je priorita rodina a děti a pro tu druhou je prioritou práce a naplnění v ní. Obě ženy mají rodinu a milují své děti. Ale každá ke svým povinnostem přistupuje jinak. Zajímá vás, do které skupiny spadáte zrovna vy?
Je to jednoduché, vyplňte si stylový test  na mých webových stránkách a během několika minut dostanete na vaši mailovou adresu výsledek.

Buď jste ženou jinovou - a pro tu je opravdu velmi důležité naplnění ve vztazích, je pro ni důležitější rodina než pracovní cíle a žije pro rodinu - a je to tak v naprostém pořádku. Anebo jste žena jangová a pro tu je rodina stejně důležitá... ale přece jen nedokáže žít bez vize v pracovní oblasti, práce je pro ni opravdu důležitá a je to tak v naprostém pořádku.
Stylový test Táňa Havlíčková
Určitě chcete vědět, kým jste. Mám stovky zpětných vazeb od žen, které se účastnily mých seminářů nebo jsem s nimi pracovala na osobní konzultaci, nebo četly moji knihu anebo absolvovaly online projekt Móda a duše. Nalezení vlastního stylu je osvobození od následování programů společnosti nebo rodičů. Osvobození od starých dogmat, které vám kdysi vstoupily do života a vy si dodnes myslíte, že se věci nějak prostě dělat musí.

Jenže je to úplně jinak. Máme právo na svůj jedinečný život, protože každý z osmi typů je jiný - má jiný talent, jinak řeší vztahy, hledá jiné naplnění v práci, je jinak kreativní, je detailista nebo vidí skvěle celek? Každý z osmi typů má odlišné životní talenty a odlišné životní cíle. Pokud hledáte vaše osobní naplnění - protože to je jednou z nejdůležitějších věcí v našem životě, pak vám metoda OCTO CODES zjednoduší život. Díky pochopení, kdo se ukrývá ve vašem nitru, budete mít usnadněné rozhodování. Poznáním sebe sama díky této metodě, získáte ve svém rozhodování o své práci, o své rodině, ale také o trávení vašeho volného času - jasnější kontury toho, co je pro vás to pravé. Vyjasní se vám váš vlastní život.

Možná najdete konečně odvahu odejít z banky a začít se věnovat výrobě bio kosmetiky a vzpomenete si, že už jako malá holka jste patlala mastičky z bylinek, ale tatínek s maminkou za vás rozhodli, že práce ekonomky je nejlepší, protože budete pracovat v kanceláři a tam je teplo... a podívej, peníze tady budou pořád, takže o práci nikdy nepřijdeš... nebo jste vždycky chtěla zpívat... ale tatínek vám v dětství řekl, že to skřehotání se nedá poslouchat - ale třeba zjistíte, že jste potlačená hvězda, pro kterou je zpěv jednou z nejkrásnějších forem vyjádření specifického talentu... anebo jste sporťačka jako když vyšije a nesmírně ráda cestujete... ale maminka pracovala jako učitelka ve školce a byla tam spokojená, tak vám tu školu taky vybrala... A teď si představte, že vám vyjde v testu, že jste sportovní kamarádka a pro ty je nejlepší práce v cestovce, kde se pořád někam jezdí, mění se destinace, potkáváte spoustu nových lidí... Co když vám právě to poznání OCTO CODES pomůže v rozhodnutí a vy se přestanete bát jít za práci svých snů.
Anebo zjistíte, že jste romantická princezna a že milujete děti a že chcete vlastně ještě jedno a že vlastně chcete s nimi zůstat doma, protože to fakt takhle milujete... a zjistíte, že to tak máte dobře.

Dovedete si představit to osvobození od starých nefunkčních programů? Je čas být sama sebou, protože tento život je o radosti. I práce je pro nás radost, nejen rodina... Začněte poznávat, kým opravdu jste.
Věřte, že s pochopením svého vlastního pravého typu se objeví zázraky ve vašem životě.

Vím to. Jak to můžu vědět?

Protože mi to napsaly už stovky žen. A protože to prostě vím, že to funguje. Tak si to pojďte vyzkoušet 🙂

"Táni, moc děkuji a hluboce se klaním. Nikdy jsem si nemyslela, že během tak krátké chvíle budu mezi skupinou tolika žen a budu si připadat, jako že jsme jedna velká rodina, která se navzájem toleruje, podporuje a motivuje. Nádherný projekt, jsi úžasná žena, tolik moudrosti, nadhledu a smyslu v dnešním světě přetíženém informacemi… Jsi takový průvodce k naší duši. Už teď vím, že má pro mě velký smysl pokračovat dál a moc se těším."

Alenka (30 let, romantická)
podnikatelka

"Děkuji, Táňo, že jste :-)! Děkuji za to, co přinášíte a děkuji, že jste autentická 🙂 Moje máma Rebelka, která v mládí šila podle Vašich střihů, si k Vánocům nadělila Vaši knihu. A já jsem díky ní mohla prožít svátky ve Vaší společnosti a nasávat tu sílu a pravdu, která ve Vás je, a která skrze Vás proudí ven. Já jsem jasná Avantgarda. A Váš projekt jsem nazvala i našim projektem, protože to není o Vás, ale o nás jako společnosti, která má na to být svobodná. Děkuji Vám za vše, co s námi sdílíte."

Natálie (31 let, avantgardní)
instruktorka těhotenského cvičení

"Táňo, moc Vám děkuji za Vás, za to, že jste. Z knížky jsem byla smutná - vzpomínky na dětství a v testu mi vyšel chaos......ale někde uvnitř jsem cítila....něco velkého,  vždyť mne tak velmi ovlivňuje umění, jsem jím prodchnuta...., od malinka, emoce, psaní..., nikdy jsem nevěděla, jestli jsem introvert nebo extrovert 🙂 někdy exhibicionistka, jindy zalezlá v koutku a pak presso někde v Paříži 🙂  Sedmým rokem pracuji v nemocnici a ......tam se chce řád a kolegyně jsou tak jiné, nechápou mne.....(já se taky zapomněla chápat).....Vrátila jsem se k Vaší knížce a čtu....Nekonvenční styl - Rebelka a nestačím koukat.....JÉÉ 🙂 to je o mne, ona (Táňa mne zná???) žádný chaos a léžérka dle kolegyň. Kdepak, vždyť já se v tom špitále doslova pohřbila zaživa... takže změna. Zítra si jedu pro psa a dám výpověď. JO 🙂 a moc Vám děkuji. Já ji chtěla dát, jen jsem neměla pořád odvahu. Jste úžasná, dokonalá. Ještě jednou díky 🙂 "

Petra (33 let, nekonvenční)
fyzioterapeutka

"Milá Táňo, právě jsem dočetla Vaši knihu a musím říct, že je naprosto úžasná. Krásně se čte. Aha efekt už jsem si prodělala u koukání na Vaše videa. Pořád jsem přemýšlela, co jsem kdy nosila, v čem jsem se cítila úžasně, vzpomínala na dětství a postupně si tak skládala střípky svého já. A najednou jsem ve videu viděla paní, která měla na sobě přesně to, co miluji a mluvila podobně jako já a já čekala, jestli řekne, co je. A ona to byla okázalka. V první chvíli se mi úplně zastavil dech. Nakonec došlo i na ty slzy, když jsem vzpomínala, jak to ve mě bylo potlačováno a často nepochopeno - když třeba nechápali, že nemůžu jet na tábor, kde není elektrika, protože si nemůžu vyfoukat vlasy 🙂 . A stejně jak už jste psala ve své knize - manžel mi řekl, že je to přece jasný, že to všichni víme, že jsem okázalka 🙂 Tak teď už to vím i já 🙂 Moc děkuji a těším se na Vaše další počiny."

Anna (35 let, okázalá)
manažerka

"Táňa byla úžasná, vše perfektně vysvětlila a její "naciťování" se mi moc líbilo.  Po semináři se cítím opravdu skvěle, chápu líp sebe a snad i okolí a mám pocit, že i vztah s mami se posunul k lepšímu.. šířím "osvětu" o energiich 🙂 Ráda bych šla na nějaký pokračovací seminář a těším se na březen do Lucerny. "

Eva (36 let, ležérní)
lékařka - stomatologie

"Tato metoda mě posunula k mému zásadnímu životnímu rozhodnutí ohledně práce. Když je člověk jediný, kdo umí určitou věc, tak ji fakt musí dělat! Je také báječné vnímat, když něco řeknou naše děti, kde se zásadně projeví jejich styl, tak se na sebe se ženou jen podíváme a už víme 🙂 Dají se tak uzdravovat celé rodiny, díky moc!"

Tomáš (37 let, romantický)
podnikatel

" Táňo, děkuji za skvělou knížku. Musím se přiznat, že jsem k ní přistupovala s velkou nedůvěrou a s tím, že mně stejně nic nepomůže, abych se v mém oblékání vyznala. (Váš test mi vyšel jako totální chaos). A navíc se nerada škatulkuji. Ale Vaše kniha byla balzámem. Krásně napsaná, nikam mne netlačila a je z ní cítit velké pochopení pro ženy. Nejenom, že jsem se našla a pochopila, ale zároveň mi v hlavě běžel další film. Z mé práce, teda spíš vášně. Tu mám pro písmo. Výsledkem byl nejen článek, ale velmi mne to podpořilo v mém studiu psychologie fontů. Zabývám se tím již delší dobu, ale toto je úžasný studijní materiál. Pracovat s ženami, které znají svůj typ podle Vás - a já si můžu testovat, jak přistupují k písmu, jaké fonty si vybírají pro nadpisy, jestli to řeší, nebo ne... jaké tvary mají rády, jaký typ písma. Nádhera. 

Andrea (44 let, ležérní)
psychologie písma